Количество просмотров за прошлую неделю

четверг, 26 мая 2011 г.

Ніч захисту дітей Програма IV кінофестивалю «Тридцять друге травня»


Програма IV кінофестивалю «Тридцять друге травня»

У ніч з 3 на 4 червня у Луганську пройде IV Фестиваль соціальних юнацьких фільмів «Тридцять друге травня», приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.

Початок заходу о 21:00. Місце проведення - Сквер Пам'яті (за Обласною бібліотекою ім. Горького).

Програма фестивалю:

«Я більше сюди ніколи не повернуся» (Ролан Биков, СРСР, 1990)
Шокуюча короткометражка, знята на замовлення ЮНЕСКО для міжнародного кіноальманаху «Hоw are the kids». 20 років тому її купили кінопрокатники багатьох країн. Але до вітчизняного глядача цей кіношедевр прийшов лише завдяки інтернету, де посилання на ролик передається «з рук до рук». У короткометражній історії життя шестирічну Любу жене з дому з побоями і прокльонами вічно п'яна мати. Дівчинка ховається в глухому куточку, де заховані її іграшки, і починає грати...

«Письменники свободи» (Річард Лагравенезе, США, 2007)
Американська педагогічна поема, заснована на книзі вчителя Ерін Грюелл «Щоденник вільних письменників», яка була написана за мотивами історії, що трапилася в Лонг-Біч. Вчителька з Каліфорнії знаходить спосіб перевиховати своїх учнів, які представляють собою різні угруповання місцевих банд з бідних кварталів. Вони ненавидять один одного і вважають, що тільки їх народ має право жити на землі. Тоді вчителька розповідає їм про Голокост, а діти починають писати книгу про їхнє нелегке життя в нетрях США.

«Дзига» (Василь Сігарєв, Росія, 2009)
Дебютний фільм Василя Сігарєва, знаменитого єкатеринбурзького драматурга. У нього намагалися купити сценарій, проте Сігарєв погодився тільки на роль режисера. Фільм отримав Гран Прі на «Кінотаврі». Стоїть будиночок посеред великої країни, точніше на її відшибі, живуть у ньому бабуся, онучка та мати-одиначка - нестерпна стерво, яка відмотала сім років за битовуху і раптом повернулася додому...

«Експеримент 2: Хвиля» (Денніс Ганзель, Німеччина, 2008)
Фільм знятий за книгою Тодда Страссера «Хвиля». В основі творів лежить реальний експеримент «Третя хвиля», проведений учителем історії Роном Джонсом у місті Пало-Альто в Каліфорнії. В німецькій гімназії проводиться спеціальний проект: протягом тижня учні будуть вивчати одну з політичних систем за власним вибором. Учитель хотів би провести курс Анархії, близької йому по духу, але йому дістається Автократія. Учні, що прийшли на заняття, не вірять, що в сучасній Німеччині може бути встановлена
​​диктатура. І тоді вчитель Венгер починає експеримент, щоб показати, як легко можна маніпулювати масами.

«Рани» (Сірьян Драгоєвич, Німеччина, Сербія, 1998)
Картина сербського режисера Срджана Драгоєвича викликала фурор у себе на батьківщині, а також за кордоном, остаточно визначивши місце її постановника на ряду з такими видатними югославськими кінокласиками сучасності, як Емір Кустуріца та Душан Макавеєв. Фільм розповідає про крах цінностей і пріоритетів у суспільстві Югославії 1990-х років на прикладі долі двох друзів з бєлградського двору, які увійшли в це нелегке для всього світу (а вже тим більше - для країн так званого «соціалістичного табору») десятиліття підлітками, які ще не встановились як особистості. Вони як ніхто інший (в силу свого віку) потребували сильного авторитету та отримали його в особі місцевого гангстера. З його допомогою і починають будувати свою «кар'єру».

Інформація про фестиваль:


Фестиваль «Тридцять друге травня» - єдиний щорічний фестиваль кіно в Луганській області. Він традиційно привертає увагу громадськості та вважається шанувальниками некомерційного кіно «Луганським Вудстоком». Фестиваль відвідує близько 1000 осіб, які із задоволенням зустрічають літо просто неба, дискутують на актуальні соціальні питання, пов'язані із захистом прав дитини, і планують подальші дії в цьому напрямку. Під час фестивалю активісти будуть поширювати малинові браслети з написом «Залишайся людино!»


Організаторами фестивалю виступають Луганський обласний дискусійний клуб інтелектуального кіно та Правозахисний центр «Поступ». Захід проходить в рамках проекту ЄС «Права жінок і дітей в Україні - комунікаційний компонент».

Комментариев нет:

Отправить комментарий